Masaż

Zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek.

Masaż leczniczy

Jest to zabieg fizjoterapeutyczny, poprzedzony konsultacją z fizjoterapeutą. Stosuje się go, zarówno na obszarze całego ciała, jak i miejscowo, gdy wystąpią zidentyfikowane ogniska dysfunkcyjne, a więc gdy znamy źródło np. bólu lub dyskomfortu. Często łączony jest w indywidualnym programie rehabilitacyjnym z innymi zabiegami, np. terapią manualną, kinesiotapingiem czy specjalistycznymi zajęciami indywidualnymi.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to zabieg, który ma na celu poprawę stanu zdrowia, gdyż wywołuje niezastąpione, naturalne właściwości lecznicze. Przede wszystkich poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie i stymuluje układ nerwowy do prawidłowego funkcjonowania. Stosujemy go nie tylko w celach leczniczych, ale również w zakresie profilaktyki. Podczas masażu klasycznego wydziela się duża ilość endorfin (hormonów szczęścia), które zapewniają dobre samopoczucie i pozwalają odzyskać równowagę wewnętrzną.

Masaż twarzy

Jest to miejscowy masaż łączący w sobie elementy relaksacyjne i estetyczne. Stymuluje on skórę do szybszej regeneracji, a dodatkowo ją ujędrnia i odmładza. Odpowiednio wykonywany wpływa także na lepsze samopoczucie – zwiększa poczucie komfortu i przeciwdziała stresowi. Dzięki temu, jako element szerszej terapii fizjoterapeutycznej, pomaga pacjentowi w jak najszybszym powrocie do zdrowia oraz zapobiega skutkom chociażby przemęczenia.