Fijzoterapia i profilaktyka niemowląt

O zajęciach dla niemowląt przeczytasz tutaj.

 

Zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży

Punktem wyjścia do wszystkich zajęć dla dzieci i młodzieży w Active Place jest pełna i profesjonalna diagnoza. Dzięki niej możemy stwierdzić, czy leczenie powinno być ukierunkowane na np. skoliozę, obniżone napięcie mięśniowe, czy może powinny przybrać formę profilaktycznych zajęć ruchowych. Po przeprowadzeniu badań mamy wiedzę dotyczącą każdego dziecka i jego potencjalnych  dysfunkcji narządu ruchu lub wad postawy, w związku z tym wiemy jak z nim pracować. Dodatkowo możemy monitorować postępy. Wtedy rozpoczyna się proces rehabilitacji, który może zostać dodatkowo rozbudowany o zajęcia grupowe.

W treningu indywidualnym łączymy wiele metod fizjoterapeutycznych, a ich dobór uzależniony jest od oceny pacjenta - są to m.in.:

Czerpiemy swoją wiedzę z wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi z wadami postawy, skoliozą oraz nadwagą i otyłością. Dzięki pracy fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem na tym polu, na tym polu odnosimy ogromne sukcesy.

 

Zajęcia grupowe dla dzieci

Ruch jest naturalną potrzebą każdego dziecka, a aktywność fizyczna przyczynia się do jego prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego oraz społecznego. Według najnowszych badań przyjmuje się, że każde dziecko powinno co najmniej 60 minut dziennie przeznaczyć na zabawy ruchowe i wysiłek o umiarkowanej intensywności. Ważne jest, żeby ćwiczenia były prowadzone tak, aby osiągnąć dodatkowy efekt – prawidłową postawę ciała i właściwe nawyki ruchowe. Dzięki temu zapobiegamy rozwojowi wad postawy (jak chociażby skolioz). Zajęcia prowadzone są przez większość dni w tygodniu.

 

Zajęcia grupowe dla młodzieży

Okres młodzieńczy to drugi okres krytyczny w kształtowaniu się postawy ciała. Jest to okres pokwitania przypadający u dziewcząt między 11 a 13 rokiem życia, natomiast u chłopców pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Szkoła, noszenie ciężkich tornistrów, brak aktywności ruchowej, długie przebywanie w pozycji siedzącej podczas lekcji przy jednoczesnym przyśpieszeniu wzrostu kręgosłupa powoduje pogłębianie się wad postawy. Zakończenie procesu wzrastania wiąże się z zanikiem płytek trzonowych i występuje u dziewcząt pomiędzy 16 – 17 rokiem życia, a u chłopców między około 17 – 19 rokiem życia. Do tego czasu młodzież powinna stale kontrolować swoją budowę ciała oraz regularnie podejmować aktywność ruchową, żeby zapobiec nieprawidłowościom. Proponujemy specjalnie przygotowany dla nich trening 3 w 1, ponieważ znajduje się w nim wszystko, co poprawi zdrowie i wpłynie pozytywnie na ich rozwój fizyczny.

Pamiętajmy, że w tym wieku młodzież jest szczególnie narażona na utrwalenie wad postawy i niewłaściwych zachowań. Dlatego tak ważna jest wytężona praca fizjoterapeuty razem z rodzicami.

 

Które zajęcia dla mojego dziecka?

Zajęcia indywidualne są niezbędny, gdy obserwujemy u pacjenta dysfunkcje wymagające intensywnej terapii i rehabilitacji opartej na indywidualnie skonstruowanym leczeniu. Zajęcia grupowe stanowią niezbędną profilaktykę wad postawy oraz utrwalają pozytywne efekty terapii indywidualnej. Z doświadczenia wiemy, że w wielu przypadkach dziecko dużo lepiej pracuje w grupie, z rówieśnikami, co przynosi o wiele lepsze efekty i jest dużo skuteczniejsze. Pamiętajmy, że niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj psychika - dziecko lub młoda osoba musi odczuwać satysfakcję z tego co robi, a idealnie gdy przy tym dobrze się bawi. Nawet rehabilitacja nie musi kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym - dzięki przygotowaniu pedagogicznemu fizjoterapeuty pracującego z dziećmi i młodzieżą redukujemy stres naszego młodego pacjenta i stymulujemy pozytywne doświadczenia. Takie podejście wyróżnia Klub Fizjoterapeutyczny Active Place!

 

Zajęcia dla najmłodszych odbywają się w obecności rodziców, natomiast dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży w formie zajęć równoległych.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)