Filozofia

Active Place to wyjątkowy, bo pierwszy w Polsce klub fizjoterapeutyczny – łączący rehabilitację z zajęciami profilaktycznymi.

Dlaczego Active Place to wyjątkowe miejsce?

Active Place to wyjątkowy, bo pierwszy w Polsce klub fizjoterapeutyczny – łączący rehabilitację z zajęciami profilaktycznymi.

Specjalizujemy się w skoliozach i wadach postawy. Kładziemy nacisk na skuteczność w tych schorzeniach.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości oferujemy szeroką gamę zajęć profilaktycznych, rehabilitacyjno-leczniczych oraz diagnostycznych.

Idea klubu fizjoterapeutycznego zrodziła się z wieloletniego doświadczenia. Z jednej strony rehabilitowaliśmy dorosłych, u których często po skończonym leczeniu pojawiała się konieczność odsyłania pacjentów na zajęcia podtrzymujące osiągnięte rezultaty. Dlatego powstała, w pełni wyposażona w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i sportowy, sala do ćwiczeń.

Z drugiej strony pracowaliśmy z dziećmi, które podczas zajęć korekcyjnych i integracji sensorycznej okazywały ogromną radość, zwłaszcza gdy po skończonej rehabilitacji indywidualnej, mogły uczestniczyć w zajęciach grupowych. Klub został stworzony specjalnie z myślą o całej rodzinie, która chce aktywnie spędzać czas w niepowtarzalnej, sportowej atmosferze. Odeszliśmy od modelu przychodni, która niejednokrotnie kojarzy się z nieprzyjemnymi doznaniami u dziecka, co utrudnia leczenie i profilaktykę. A pozytywne nastawienie psychiczne jest niezbędne, abyśmy mogli zobaczyć pozytywny wpływ wykonywanych ćwiczeń. Zróżnicowany grafik zajęć grupowych, nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów pomogą dziecku w jego prawidłowym rozwoju fizycznym, a rodzicom w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowego kręgosłupa.

Brak ruchu to jedna z głównych przyczyn pogłębiającego się problemu cywilizacyjnego jakim są wady postawy ciała, nadwaga i otyłość wśród dzieci i młodzieży, które w przyszłości doprowadzają do zaburzeń wzrostu kostnego, rozwoju chorób krążka międzykręgowego, znacznej asymetrii napięć mięśniowych, bólu kręgosłupa i wielu innych. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w profilaktyce i leczeniu tych nieprawidłowości. Jest ona niezbędna do utrzymania sprawności kręgosłupa oraz prawidłowej postawy.

Jednym z naszych największych osiągnięć jest opieka i patronat I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Mamy zgodę i poparcie naszego projektu badań przesiewowych w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie całej Polski.

Patronat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Na co kładziemy nacisk w Active Place?

W klubie Fizjoterapeutycznym Active Place kładziemy nacisk na skuteczność i bezpieczeństwo. Dzięki naszym zajęciom wypracujemy u dzieci prawidłową sylwetkę, wprowadzamy prawidłowe nawyki postawy ciała i odżywiania, a stosując nowoczesny sprzęt diagnostyczny monitorujemy ich postępy. Tworzymy naszym dzieciom warunki, w których zajęcia dają radość, stają się dobrą zabawą, a nie narzuconym obowiązkiem.

Dla dorosłych mamy niezwykle skuteczne zajęcia z terapii manualnej, prowadzonej przez doświadczonych fizjoterapeutów. Pozwala ona na szybki powrót do zdrowia po różnego rodzaju kontuzjach, czy urazach. Dodatkowo mamy specjalistyczne programy ćwiczeniowe, które prowadzone są także pod okiem specjalistów.

Zapewniamy aktywny, zdrowy styl życia całej rodzinie! 

Co nas wyróżnia?

Active Place łączy w sobie korzyści przychodni rehabilitacyjnej oraz obiektów sportowych. Jest to całkowita nowość w Polsce, która znajduje uznanie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Aktywność jest niezwykle istotna, o czym wszyscy już doskonale wiemy. Jednak powstaje pytanie – jaka dyscyplina sportu jest najlepsza dla nas i dla naszych dzieci? Pamiętajmy, że czy to wyczynowe, cz też amatorskie uprawianie większości ćwiczeń przynosi wspaniałe efekty, jednak powstają też kontuzje czy pewne nawyki ruchowe i cechy psychomotoryczne, które nie zawsze są prawidłowe. Dlatego tak istotne jest podejście całościowe nastawione na budowanie właściwej postawy ciała. Dzięki temu mamy pewność, że kształtujemy wspaniałą sylwetkę i zapewniamy sobie komfort fizyczny i psychiczny w przyszłości.

Pracownicy Active Place to przede wszystkim wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy specjalizują się w diagnozie, leczeniu oraz profilaktyce wad postawy,skoliozy, integracji sensorycznej oraz rehabilitacji. Pomogą Ci w ocenie mocnych stron Twoich i Twoich dzieci oraz wskażą obszary, nad którymi warto jest pracować. I w taki sposób będą dobierane ćwiczenia.

 

Wyznacznikami naszej filozofii są:

  • profilaktyka,

  • rehabilitacja,

  • diagnostyka.

 

U nas nikt nie będzie się nudził – dzięki odpowiedniemu programowi każdy jest w ruchu. Oferujemy zajęcia fizyczne dla dzieci oraz dla dorosłych odbywające się równolegle. Program dedykowany dla rodziców jest czymś wyjątkowym – łączy w sobie elementy jogi, pilatesu, jak również specjalistyczne ćwiczenia poprawiające siłę i wytrzymałość mięśni szkieletowych. Naszym celem jest nie tylko lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim wczesne korygowanie pojawiających się wad, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się dobrym zdrowiem.

Pamiętajmy, że nasze zajęcia to nie tylko dobra zabawa dla całej rodziny oraz wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim wyspecjalizowane ćwiczenia budujące prawidłową postawę ciała. Opieka wykwalifikowanej i przede wszystkim doświadczonej kadry specjalizującej się w diagnozie i korektach wad postawy, przynosi wspaniałe efekty – przekonaj się o tym!

Bezpieczeństwo w Active Place

Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych Pacjentów – od momentu przyjazdu do naszego Klubu Fizjoterapeutycznego, aż do zakończenia zajęć.

Podmiot leczniczy

Nasz ośrodek spełnił wyśrubowane kryteria, aby stać się podmiotem leczniczym. Dzięki temu zyskują Państwo dodatkową pewność, że posiadamy odpowiednie kwalifikacje.

Każdy podmiot mogą Państwo zweryfikować w prosty sposób – korzystając z wyszukiwarki na Stronie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Monitoring

Sale do zajęć grupowych, jak i sama recepcja są monitorowane. Cenią to zwłaszcza rodzice naszych najmłodszych pacjentów. Mogą oni obserwować swoje pociechy podczas ćwiczeń na ekranie w poczekalni, delektując się przy tym smakiem pysznej kawy lub herbaty. Dzięki temu mają poczucie komfortu, a także obserwują profesjonalizm naszych fizjoterapeutów oraz przebieg zajęć.

Sale do ćwiczeń grupowych i gabinety

Każda z sal ma specjalnie dobrane wykładziny, które zapewniają bezpieczeństwo podczas zajęć. Niejednokrotnie zła sprężystość podłoża może powodować uszkodzenia mechaniczne lub kontuzje. U nas bezpieczeństwo jest najważniejsze – stąd inna jest chociażby sprężystość podłoża w sali zajęć grupowych dla dzieci (u których stawy dopiero się kształtują) inna w sali dla dorosłych, a jeszcze inne podłoże jest w gabinetach.

Sprzęt

Wykorzystujemy wyłącznie profesjonalny sprzęt sportowy i rehabilitacyjny dostarczany przez firmy, z którymi współpracujemy od wielu lat. Urządzenia posiadają odpowiednie atesty, a przede wszystkim zostały przez nas sprawdzone pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa.

Diagnostyka

Bezpieczeństwo nie ogranicza się wyłącznie do fizycznego zabezpieczenia obiektu. Przed rozpoczęciem zajęć nasi Klubowicze przechodzą specjalistyczne badanie diagnostyczne, aby zajęcia miały odpowiedni profil i obciążenie. Wykorzystujemy tutaj najnowocześniejszy sprzęt Medi Mouse uzupełniony testami funkcjonalnymi i wywiadem fizjoterapeutycznym,

Fizjoterapeuci

O doświadczeniu i profesjonalizmie naszych fizjoterapeutów mogą Państwo poczytać tutaj. Natomiast jednej rzeczy mogą być Państwo pewni – zajęcia prowadzą ludzie z ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami potwierdzonymi licznymi certyfikatami. Dzięki temu osiągamy tak wysoką skuteczność i satysfakcję naszych pacjentów.

Parking

Przed Ośrodkiem znajduje się duży parking, który objęty jest monitoringiem z poziomu recepcji. Pozwala to na szybki i wygodny dojazd na zajęcia samochodem z innych dzielnic, jak Targówek, Bielany Bródno, czy miejscowości – np. Nieporętu, Legionowa, Radzymina. Wejście wyposażone jest w podjazd dla niepełnosprawnych.