Zajęcia dla dzieci od 1 roku życia

W Active Place oferujemy kompleksową rehabilitację osób dorosłych – zarówno indywidualnie, jak i grupowo.

W okresie 1-3 lat kształtują się fizjologiczne krzywizny kręgosłupa

Jest to okres, w którym rozwój dziecka ulega stopniowemu przyspieszeniu. W tym czasie dziecko przechodzi z umiejętności raczkowania do chodzenia i biegania. Zaczyna poznawać możliwości swojego ciała. Uczy się podstaw fizyki (na przykład upadając na pupę podczas biegu) oraz nabywa pierwsze nawyki psychofizyczne.

REZERWACJA WIZYTY

Zadzwoń lub napisz do nas.

W okresie 0-24 miesiące waga dziecka rośnie 10-krotnie, a wzrost ponad 40%

Dlatego na budującą się dopiero strukturę kostną oraz stawową, z zwłaszcza na delikatny kręgosłup, zaczynają działać tak potężne siły. Jest to także moment, w którym nasza pociecha przyjmuje pierwszy raz pionową postawę ciała, starając się walczyć z grawitacją. Kluczowe jest tutaj jak najszybsze i przede wszystkim trwałe korygowanie wszelkich zauważonych (nawet drobnych) wad, gdyż w miarę rozwoju będą one ulegały utrwaleniu i pogłębieniu. W tym okresie uwidaczniają się tendencje do skoliozy. Ich korygowanie w późniejszym okresie będzie dużo bardziej pracochłonne.

Na początku nauki chodzenia dziecko czuje się niepewnie, często upada, dlatego szczególną uwagę podczas ćwiczeń w naszym klubie zwrócimy na poprawę zwinności, siły mięśniowej i równowagi. W wieku 1-3 zaczynają kształtować się stopy, więc nasze ćwiczenia i zabawy ruchowe dostosowane są do prawidłowego ich rozwoju. Poprzez ruch od najmłodszych lat rozwija się świadomość własnego ciała, przestrzeni oraz działania w niej. Jesteśmy po to, by wspomagać dziecko w kształtowaniu tej świadomości i prawidłowym odbieraniu bodźców z otoczenia. Zajęcia odbywają się przy udziale rodziców, co dodatkowo umocni więź z dzieckiem oraz sprawi obydwojgu przyjemność i radość poprzez bliski kontakt.