Trening medyczny

Jest treningiem skierowanym jest dla pacjentów, którzy chcą powrócić do pełnej formy po urazie czy operacji, a okres rehabilitacji mają już za sobą

6-7 rok życia dziecka to pierwszy krytyczny moment w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała

Dzieci w tym czasie zaczynają chodzić do szkoły, zaczynają nosić tornistry, długo przebywają w pozycji siedzącej, mają dużo mniej ruchu a to sprzyja powstawaniu wad postawy. Naszym zadaniem jest zatrzymanie tego procesu. Jeśli pojawi się jakaś dysfunkcja należy szybko na nią zareagować i wyeliminować, aby pozwolić dziecku na prawidłowy rozwój swojego ciała.

 

REZERWACJA WIZYTY

Zadzwoń lub napisz do nas.

Kiedy reagować?

Jeśli rodzice zauważą jakiekolwiek zmiany, asymetrie w budowie ciała swojego dziecka. Warto przyjść do nas, gdyż wszelkie dysfunkcje we wczesnym stadium mogą okazać się trudne do wykrycia. Gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to nie należy z tym czekać. W takim przypadku warto wykonać pełną diagnostykę Medi Mouse. Dodatkowo uspokoimy oraz nauczymy rodziców obserwowania budowy ciała swojego dziecka. Jeśli natomiast potwierdzą się obawy, jesteśmy po to by pomóc dziecku i rodzicom pozbyć się nieprawidłowości.

Czy wiesz, że przyswojone w dzieciństwie nawyki prawidłowych pozycji zaowocują w wieku dojrzałym sprawnością i bezbolesnością kręgosłupa?

Pamiętajmy, że w myśl przysłowia lepiej zapobiegać niż leczyć, warto aktywnie kształtować sylwetkę od wczesnych lat, zwłaszcza gdy nasze dziecko jest już świadome budowy swojego ciała. W tym wieku kształtują się u niego wzorce społeczne, które później będą stanowiły punkt wyjścia do samooceny. Bardzo ważne jest uświadomienie dziecku prawidłowych nawyków, poznanie własnego ciała i utrzymanie sprawności fizycznej, które korzystnie wpływają na jego sylwetkę. Jeśli od w młodym wieku, a przede wszystkim skutecznie, nauczymy dzieci przyjmowania odpowiednich pozycji w życiu codziennym, to stanie się to dla nich naturalną ochroną kręgosłupa. Dlatego podczas naszych zajęć zwracamy na to szczególną uwagę i wprowadzamy je podczas ćwiczeń. Dzieci wiedzą jak prawidłowo leżeć, siedzieć, stać, podnosić przedmioty lub je przenosić itd. Oprócz tego nasze zajęcia zapewniają utrzymanie i wzmocnienie siły mięśni, zachowanie pełnego zakresu ruchu w stawach i pełnej długości mięśni, poprawę krążenia, utrzymanie dobrej czynności układu oddechowego oraz nerwowego. Jest to też ostatni moment na efektywne leczenie skolioz i innych wad postawy, ponieważ w późniejszym wieku konieczne mogą okazać się indywidualne zajęcia rehabilitacyjne o wysokiej intensywności.