Dorośli

Kompleksowa oferta rehabilitacji osób dorosłych – zarówno indywidualnie, jak i grupowo

Terapia indywidualna

Terapia indywidualna w Active Place jest przeznaczona dla wszystkich, którzy wymagają pracy sam na sam z fizjoterapeutą. Forma leczenia dobierana jest indywidualnie do konkretnej dysfunkcji narządu ruchu, stanu zdrowia i wieku pacjenta. Naszym celem jest wyeliminowanie bólu, przywrócenie równowagi napięć mięśniowych, korekcja wad postawy oraz poprawa lub przywrócenie funkcji ruchowej. Podczas terapii indywidualnej łączymy wiele skutecznych technik rehabilitacji i fizjoterapii, m. in. PNF, Kinesiotaping, oraz elementy Terapii Manualnej. Terapię indywidualną, gdy jest taka konieczność, zaczynamy od przeprowadzenia diagnozy sprzętem medycznym Medi Mouse oraz oceniamy postawę ciała i wykonujemy testy funkcjonalne, żeby ustalić przyczynę problemu (w przypadku dolegliwości związanych z kręgosłupem). Nasi fizjoterapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie w rehabilitacji.

Bardzo duży nacisk kładziemy na edukację dobrych nawyków ruchowych, które zapobiegają nawrotom dolegliwości bólowych. Dodatkowo pod koniec terapii indywidualnej fizjoterapeuta uczy pacjenta odpowiednich ćwiczeń, dobranych do jego dysfunkcji, aby mógł kontynuować je w domu. 

REZERWACJA WIZYTY

Zadzwoń lub napisz do nas.

Czym zajmuje się terapia manualna?

Terapia manualna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu (stawów, mięśni, nerwów). Dzięki rozbudowanemu schematowi badania różnicującego fizjoterapeuta jest w stanie odnaleźć zaburzone struktury, stwierdzić stopień ich uszkodzenia oraz przeanalizować mechanizmy pojawienia się dolegliwości. Przyczyna dolegliwości leży często w dysproporcji pomiędzy możliwościami tkanki do przyjmowania obciążenia, a jej rzeczywistym obciążaniem.

Rehabilitacja polega na zniesieniu tej dysproporcji i przywracaniu równowagi pomiędzy stawami, mięśniami i strukturami nerwowymi. Terapeuta za pomocą specjalistycznych testów szuka przyczyny bólu lub dysfunkcji, która często znajduje się z dala od miejsca, w którym odczuwamy objawy.

Następnie, zależnie czy przyczyną jest nerw, staw, mięsień czy więzadło, terapeuta stosuje odpowiednią metodę leczenia:

  • mobilizacje (oddziaływanie na stawy w celu poprawy i zwiększenia ruchomości w stawach – trakcje, ślizgi),
  • manipulacje (technika szybka, przede wszystkim uruchamiająca staw, której często towarzyszy tzw. kliknięcie lub chrupnięcie w stawie),
  • masaż (oddziaływanie na tkanki miękkie: skórę, mięśnie, powięzie, nerwy, wiązadła, ścięgna, okostną, organy wewnętrzne),
  • stretching (rozciąganie),
  • neuromobilizację (techniki służące przywróceniu prawidłowej ruchomości nerwów).

 

Zajęcia grupowe

Po przeprowadzeniu diagnozy niejednokrotnie zalecamy naszym pacjentom zajęcia grupowe, zwłaszcza gdy nie ma poważnych dysfunkcji, które wymagałyby intensywnej rehabilitacji. Specjalistyczny trening pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty przyniesie równie dobre efekty. Jeśli jesteś zapracowany, zestresowany albo brak Ci energii i czasu dla siebie, to koniecznie przyjdź do nas.

Zapraszamy na zajęcia:

Zajęcia grupowe ze zniżką oferujemy także w formie zajęć równoległych. Kiedy Twoje dziecko będzie pracowało nad prawidłową postawą ciała skorzystaj z okazji, ponieważ zapewnimy Ci ćwiczenia ruchowe (oczywiście z pomocą fizjoterapeuty) odbywające się w tym samym czasie. Nie siedź w poczekalni, tylko zrób coś dla swojego zdrowia i daj przykład swojemu dziecku.

Oferujemy także masaże lecznicze i odprężająco-relaksacyjne.