Noworodki i Niemowlęta

Zadbajmy wspólnie o zdrowie Twojego maluszka od pierwszych dni jego życia, aby zapewnić mu prawidłowy rozwój, który będzie kluczowy dla jego zdrowia

Dlaczego dbanie o zdrowie dziecka od pierwszych miesięcy życia?

Przyjście na Świat potomka jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej rodziny. Z jednej strony jest to ogromne szczęście, z drugiej wielka odpowiedzialność. Warto aktywnie przeciwdziałać i zapobiegać występowaniu jakichkolwiek wad rozwojowych, gdyż na tym etapie stosunkowo łatwo się je koryguje – dlatego zapraszamy na indywidualne zajęcia diagnostyczno-szkoleniowe. W trakcie godzinnego spotkania nie tylko zbadamy niemowlaka, ale także nauczymy Cię właściwych zachowań oraz wskażemy, na co zwracać uwagę w procesie kształtowania właściwej postawy ciała.

Podczas rozwoju dziecka rodziców może zaniepokoić wiele czynników np. asymetryczne ułożenie, zaburzenie odruchów noworodkowych, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, prężenie kończyn, nierównowaga napięcia mięśniowego. W takich sytuacjach najlepiej zgłosić się na zajęcia indywidualne prowadzone przez naszych fizjoterapeutów, którzy od wielu lat pracują z małymi pacjentami od okresu noworodkowego i niemowlęcego.

Zapraszamy rodziców na instruktaże z zakresu prawidłowej opieki i pielęgnacji małego dziecka, która stwarza możliwości wspomagania rozwoju dziecka już od pierwszych chwil jego życia.Terapeuta indywidualnie dobiera sposób pielęgnacji dla każdego maluszka. Bywa, że dziecko układa się asymetrycznie, pręży, odgina wówczas niejednokrotnie wystarczy prawidłowa pielęgnacja, która wpływa na kształtowanie umiejętności dziecka, jego relacji z otoczeniem z rodzicami. Fizjoterapeuta nauczy Państwa prawidłowego noszenia, przewijania, pozycjonowania do karmienia itp. Pokaże zabawy stymulujące rozwój psychoruchowy dziecka.

Rodzice otrzymają natychmiastową pomoc kiedy zgłoszą się na zajęcia. Nasz fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad, oceni stan dziecka, zastosuje terapię, odpowie na wszystkie pytania i nauczy jak postępować z dzieckiem po powrocie do domu. Należy wiedzieć, że bardzo ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu, gdyż przeoczenie sygnału może spowodować opóźniony rozwój motoryczny lub pojawienie się wad kręgosłupa. Pamiętajmy, że im później nieprawidłowości zostaną zauważone tym trudniej będzie osiągnąć zamierzony efekt i zajmie to zdecydowanie więcej czasu.

Podczas zajęć wykorzystywane są metody: NDT Bobath, DNS Kolar, Vojty.