Najważniejsza dla nas jest jakość świadczonych usług oraz efekty, które nasi pacjenci i klubowicze tak wysoko cenią. Dlatego w przypadku niemowlaków musimy działać dwutorowo. Proponujemy zajęcia indywidualne, podczas których pracujemy z konkretnymi dysfunkcjami oraz indywidualny lub grupowy kurs masażu Shantala, o którym mogą Państwo przeczytać poniżej.

Indywidualny kurs masażu Shantala to dwa spotkania trwające 1,5 godziny. Terminy są zawsze ustalane indywidualnie z zainteresowanymi oraz prowadzącym. Kurs prowadzimy w przestronnym gabinecie i dostarczamy wszystkich niezbędnych materiałów. Koszt indywidualnego kursu to 250 zł.


Do czego przyda Ci się masaż Shantala?

- regularne wykonywanie masażu lepiej zaspokoi potrzebę kontaktu i dotyku dziecka,
- umocnisz emocjonalną więź między Tobą i dzieckiem oraz zwiększysz poczucie bezpieczeństwa Twojego dziecka,
- uspokoisz i wyciszysz dziecko, pomożesz też w uregulowaniu jego snu,
- korzystnie wpłyniesz na stan skóry dziecka oraz na krążenie,
- poprawisz naturalną odporność dziecka pobudzając układ limfatyczny,
- pomożesz podczas kolki swojemu dziecku w oddawaniu gazów i trawieniu.

Dodatkowym elementem kursu jest szkolenie dotyczące wczesnego wykrywania wad postawy
oraz prawidłowych zachowań w pierwszych latach życia dziecka prowadzony przez wyspecjalizowanego w tym obszarze fizjoterapeutę.

 

Grupowy kurs odbywa się w formie czterech spotkań (każde spotkanie trwa 2 godziny).

Prowadzący: Robert Sobieszczuk - instruktor Polskiej Szkoły Masażu Shantala, członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, fizjoterapeuta z 10-letnim stażem pracy z niemowlętami i dziećmi, pracujący obecnie również na co dzień z dziećmi terminalnie chorymi. W swojej pracy wykorzystuje metodę NDT Bobath, DNS to Kolar, fizykoterapię oddechową oraz Kinesiology Taping.
Podczas kursu poza przekazaniem wiedzy teoretycznej najwięcej czasu poświęca na praktykę oraz ćwiczenie konkretnych elementów masażu Shantala przez uczestników kursu.

Kurs odbywa się w Klubie Fizjoterapeutycznym Active Place (Białołęka, przy ul. Płochocińskiej 111), w przestronnych salach dostosowanych do fizjoterapii niemowląt. Przed Klubem znajduje się duży parking. Ośrodek zapewnia napoje w trakcie przerwy kawowej oraz wszystkie niezbędne sprzęty i materiały. Uczestnicy kursu proszeni są o przyniesienie jedynie dużego ręcznika i sportowego, wygodnego stroju. Ze względu na dbałość o wysoką jakość kursu ilość miejsc jest ograniczona - grupa uczestników może liczyć maksymalnie 7 osób.

Na naszym kursie uczymy się masażu Shantala na specjalnych lalkach (zapewnionych przez ośrodek Active Place). W ostatni dzień kursu można przyjechać z dzieckiem i pod okiem instruktora przećwiczyć wszystkie poznane elementy masażu Shantala.
Całkowity koszt pełnego kursu to 400 zł od osoby. 
 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)