Chcesz pomóc swojemu dziecku w trakcie leczenia skoliozy lub zajęć profilaktycznych?

Chcesz dać dziecku przykład i pokazać, że aktywnie zapobiegasz u siebie powstaniu wad postawy?

A może przy tym wszystkim zależy Ci, żeby zadbać o zdrowie, żeby długo być aktywnym i wspierać swoje pociechy?

 

Właśnie dlatego w Active Place prowadzimy zajęcia równolegle dla dzieci i rodziców. A czy wiesz, że dzięki uczestnictwu w takiej formie aktywności, nie tylko dbasz o swoje zdrowie, ale zwiększasz skuteczność zajęć swojego dziecka? O tym, dlaczego tak jest, przeczytasz dalej.

W 2012 roku Dorota Matczak, założycielka klubu, rozpoczęła prace nad wykryciem czynników, które wpływają na skuteczność zajęć i zaangażowanie dziecka w ćwiczenia kształtujące sylwetkę. Przeprowadziliśmy badanie w grupie 124 dzieci, z których część ćwiczyła samodzielnie, a część przy równoległym zaangażowaniu co najmniej jednego rodzica. Weryfikacji podlegał czynnik uznany za istotny na podstawie karty badania wstępnego. Jako wskaźnik skuteczności wybraliśmy zauważalną poprawę obserwowanego parametru, systematyczność zajęć oraz ocenę fizjoterapeuty dotyczącą zaangażowania i chęci uczestnictwa dziecka w zajęciach. Wyniki okazały się zaskakujące:

Otóż zauważyliśmy wzrost skuteczności zajęć o 65%. Tendencja ta widoczna była zarówno w przypadku zajęć korygujących wyraźne wady, jak i ćwiczeń profilaktycznych.

Zaletą równoległego uczestnictwa w zajęciach jest:

  • zacieśnianie więzi z dzieckiem,
  • wzajemne motywowanie się,
  • dawanie dobrego przykładu dziecku.

Pamiętajmy, że dziecko od najmłodszych lat obserwuje nas - rodziców i szybko zaczyna naśladować obserwowane wzorce zachowań. Dlatego tak istotne jest wskazanie, jak ważne dla późniejszego komfortu życia jest zadbanie o odpowiednio ukształtowaną postawę ciała. Same zajęcia dla rodziców mogą być np. momentem wyciszenia w trakcie intensywnego dnia, poprzez połączenie ćwiczeń profilaktycznych z elementami jogi i pilatesu. Tak jest w przypadku treningu zdrowy kręgosłup. Aby nie dekoncentrować dzieci, zajęcia dla rodziców prowadzone są w innej sali.
 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)